O nás

TGCZ

Naše společnost Toyoda Gosei Czech, s.r.o. byla založena 1. 3. 2001 a sídlí na průmyslové zóně Verne v Klášterci nad Ohří. Majiteli společnosti jsou japonské koncerny Toyoda Gosei Co. a Toyota Tsusho Co., které oba patří do největší průmyslové skupiny světa Toyota. Společnost Toyoda Gosei Czech (TGCZ) vznikla v ČR ve stejné době, kdy desítky dalších firem následovaly kroky konsorcia Toyota a PSA, tedy postavení automobilky TPCA v Kolíně. Jsme součástí nadnárodního koncernu s celosvětovou působností Toyoda Gosei co., ltd., která má dceřiné společnosti v Japonsku, Evropě, Severní Americe, Asii i Austrálii.

Jsme jedni z předních výrobců plastových, polyuretanových a pryžových komponentů do automobilů, které zvyšují pohodlí a komfort vozidel. Vyrábíme součástky do automobilů světových značek: Toyota, Peugeot, Citroën, Opel, Suzuki, Subaru, Fiat, Mercedes, Ford, Honda, Nissan a další. V roce 2013 byla zahájena výroba pro PSA (Peugeot a Citroën) a BMW, u kterého se dokonce podařilo získat globální projekt pro celou TG Group.

Od založení společnost došlo k několika zásadním expanzím. V roce 2002 byla rozšířena kapacita první výrobní haly a od roku 2005 dostala společnost nové zakázky na zcela nový segment výroby – těsnící prvky karoserií. K prvním dvěma, již stojícím halám, přibyla i třetí výrobní hala.

Další zásadou rozvoje jsou pro nás hlavně systémy jakosti, které patří mezi specifické požadavky zákazníků.

V první polovině roku 2009 se bohužel i v naší společnosti projevila rozsáhlá finanční krize, a tím došlo ke snížení velkého počtu zaměstnanců. Avšak díky opětovnému získání nových zakázek se společnost znovu vrátila na počty zaměstnanců z roku 2008 a na konci roku 2013 k počtu 890 zaměstnanců. V roce 2014 se plánuje vytvoření dalších nových míst a následkem toho by společnost měla zaměstnávat již 1015 zaměstnanců, a bude tak poprvé v historii společnosti překonána hranice 1000 zaměstnanců. Obdobný expanzní vývoj je plánován i pro další období. Pro rok 2015 se počítá s rozšířením druhé výrobní haly s ohledem na očekávaný nárůst v oblasti výroby bezpečnostních prvků.

Certifikát

Jedním z hlavních pilířů personální politiky naší společnosti je pro nás vzdělávání a rozvoj zaměstnanců. Pro rok 2014 a 2015 jsme připravili projekt, který výrazně rozšíří možnosti odborného rozvoje zaměstnanců. V roce 2013 jsme se zařadili do Dotačního programu Evropské unie, díky kterému bude v průběhu roku 2014 až 2015 realizováno 43 různých odborných seminářů a školení pro naše zaměstnance. Naše společnost si váží kvalitních a zkušených zaměstnanců a i nadále se bude zasazovat o to, aby se podílela na podchycení talentovaných zaměstnanců a napomohla jim při kariérním rozvoji. Díky této synergii, tak společně dosáhneme maximální efektivity, výkonu a zároveň spokojenosti našich zaměstnanců.

Od roku 2015 bychom se rádi, ku příležitosti 60. výročí založení společnosti Toyoda Gosei, zapojili do nového projektu Tree-Planting Project. Tento projekt byl vytvořen jako forma obnovy lesů poničených průmyslovou výrobou po celém světě.

Mezi naši firemní filozofii patří také dlouhodobý cíl s názvem TG 2020 Vision, který implementuje manažerskou filozofii celé Toyoda Gosei Group. Další důležitou filozofií je TG SPIRIT, jež je spojením způsobu uvažování a duševního postoje, který byl utvářen našimi generacemi až do dnešní doby a je důležitý pro dosažení všech našich stanovených cílů.

 

Významná ocenění společnosti

Mezi hlavní pilíře úspěchu společnosti patří snaha o maximální kvalitu výráběných komponentů pro automobily. Díky neustálému zlepšování se nám podařilo získat několik velmi významných ocenění od našich zákazníků:

 

Galerie ocenění